Ida-Saaremaa noorkorvpallurid osalesid lihavõtte-nädalavahetusel juba üheksandat korda Soomes Lahtis toimunud NMKY Easter Tournamendil. Seekord olid võistlustules kaks võistkonda U12 ja U14. Kokku oli turniiril registreeritud 198 võistkonda ning parimad selgitati välja kolme päeva jooksul.

U12 võistkond tuleb Lahtist tagasi kahetiste tunnetega. Mängulise poole pealt olid poisid hästi valmis ja võib öelda, et kolmes alagrupi kohtumises ja poolfinaalis olime selgelt tugevam võistkond. Seega olid suured ootused ka finaaliks.

Kahjuks juhtus selline olukord kus finaalkohtumise aeg oli pühapäeval kell 15.30, kuid meie pidime startima Lahtist kodu poole juba kell 13.00 päeval. Korraldajad andsid laupäeva õhtul veel lootust, et saavad vastasvõistkonnaga kaubale ja tõstavad mänguaja varasemaks, kahjuks seda kokkulepet ei sündinud ja finaal jäi mängimata.

Poisid loomulikult pettunud, kuid teha pole midagi. Loodame, et väikesed tagasilöögid teevad vaimu ainult tugevamaks.

Pikas perspektiivis ei midagi hullu, sest võite sellises vanuses ei maksa ülehinnata.

Tähtsaim on ikkagi mängijate areng ja selle eesmärgi täitis Easter Tournament saja protsendiliselt.

Head meelt teeb see, et suutsime kõikides mängudes näidata kiiret ja agressiivset korvpalli. Saime kaitses hästi hakkama, suutsime palli toimetada kiiresti ründetsooni ja leidsime kiired lahendused. Õppida tuleb veel laua blokeerimist, erinevate olukordade hindamist ja loomulikult täiustada individuaalset tehnikat.

Nüüd, aga pead püsti, sest hooaeg ei ole veel lõppenud. 5.-6.mai toimub Kuressaare spordihoones "Suure Tõllu Cup", kus tahame hooajale ilusa punkti panna.

Soomes võistlesid U-12 võistkonnas: Oskar Maripuu, Tanel Kreem, Rasmus Olop, Egert Tambur, Rasmus Tambur, Andri Truumees, Margus Mägi, Karl-Hendrik Mäeots ja Ardi Kald.

Treener: Andre Kuntsel

Orissaare U14 poiste võistkond mängis Lahti turniiril juba viiendat korda ning võib õelda, et tegemist on kogenud võistkonnaga sellel turniiril. Kuna koduvabariigi meistrivõistlustel mängisime nõrgemas tugevusgrupis edukalt, siis Lahti turniiril panime end proovile tugevamas grupis ehk Kilpas. Esimesel kahel päeval olime tublid, võitsime kahte Soome tiimi ja rootslasi turniiri peaväljakul ning kaotasime Barcelona klubile CB Torello. Viimase võistluspäeva esimeses mängus kaasmaalaste T. Soku KK vastu tegime oma nõrgima esituse, ning minetasime ka võimaluse medalile mängimiseks. 5.-6. koha mängus soomlaste Kouvulan Kouvoti vastu olime I poolajal juhtimas, kui punkt-punkti heitluses siiski lõpus andsime võidu käest.

Kokkuvõttes oleme turniiri ja poistega rahul, sest neljast tasavägisest kohtumisest kolm suutsime enda kasuks pöörata, olime kaitses agressiivsed, saime palju punkte kiirrünnakutest ja suutsime hoida kõrget tempot. Turniirid on alati heaks tagasisideks treeneritele ning nüüd saime parema ettekujutuse sellest, mille kallal peame veel vaeva nägema ning kui me endale ühe pika poisi ka tiimi saaksime, siis ei kardaks enam kedagi.

Soomes võistlesid U-14 võistkonnas: Johanson Joonatan, Pärn Tõnn Kaspar, Kurg Kaur, Rüütel Eke, Kruuse Kris, Amelkin Gregor Andreas, Metsla Tormi Joonatan, Tamtik Riko Robi, Juho Jakob Sünter, Meikel Särev

Treenerid: Margo Rüütel, Mati Rüütel


Turniiril osalemiset toetasid:

Trajali OÜ

Eesti Kultuurkapital

Saaremaa Vallavalitsus


MTÜ Orissaare Sport

Andre Kuntsel ja Mati Rüütel