ALVER KIVI
www.saaremaasport.ee

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluse teise liiga play-offis alistas Orissaare Rock reedel kodus KK Hito II 89:77 ja oli kahe mängu kokkuvõttes parem 2:0. Võiduga tagati koht Final fouris.

Orissaare spordihoones mängitud kohtumise algus kulges punk-punkti võitluses, kus kumbki meeskond kindlat edu ei saanud. Esimene veerandaeg kuulus Hitole 20:18, poolaeg aga 36:35 Rockile. Tasavägine mäng jätkus ka teisel poolajal ja alles viimastel minutitel suutsid väljakuperemehed kohtumise enda kasuks pöörata.

Treener Mati Rüütel ütles, et algul mängiti mees-mees kaitset, kuid Hito mehed on individuaalselt osavamad ja vastaseid korralikult kinni ei saadud. „Teisel poolajal läksime üle maa-alale ja see hakkas tasapisi vilja kandma,“ lausus ta. „Neil oli kuus meest, kes hakkasid lõpus väsima. Viimased minutid olid nad üldse nelja mehega ja meil oli vaja vaid võit vormistada. Müts maha nende eest, võitlesid täiega lõpuni.“

Final Four mängitakse 12.-13. aprillil, toimumiskoht on veel lahtine ja korraldamisele kandideerib ka Orissaare. Rock kohtub peafavoriidi SK RIM/Scanweldiga, kus mängivad endised profikorvpallurid. „Eks selles faasis on tegu juba ka loteriiga ja me ei lähe kindlasti kaotama,“ rääkis Mati Rüütel.


FOTO: KALMER SAAR