On hea meel tõdeda, et lõppev hooaeg on olnud Orissaare Spordile huvitav ja edukas. Meie sportlased on saanud end proovile panna maakonna, vabariigi ja ka rahvusvahelisel tasemel. Jätkusuutliku arendustöö tulemusena on Orissaare Sport terviklik klubisüsteem, kus treenivad ja omandavad teadmisi harrastus-ja võistlussportlased, lapsed, noored ja täiskasvanud.

Kolmandat hooaega lisab Orissaare valla spordile suurt lisaväärtust oma spordikool, andes MTÜ-le kõik legaalsed õigused tegeleda veelgi efektiivsemalt noortespordi arendamisega.

 

Lõppeval hooajal tegeles Orissaare Spordikoolis ligi sada last, kuuest vallast,  viie erineva alaga: 

Võimlemine on tüdrukute seas suurt populaarsust võitnud. Treeningrühma nimekirjas on 20 neidu. Hoolega harjutatakse rõngakava 13. juunil Kuressaares toimuvaks tantsupeoks.

Maadluses oli tänavusel hooajal samuti harrastajate hulga suurenemine. Treeningud toimusid kolmes erinevas vanuseastmes. Kõige nooremad suisa lasteaiast. Poisid osalesid edukalt kahel maadlusvõistlusel: "Haapsalu lahtine matt" ja "IV Gustav Vahari memoriaal".

Kergejõustikuga tegeleb üle kümne lapse, kes edukalt esindavad klubi ja Orissaare Gümnaasiumi maakonna meistrivõistlustel ning toovad edu sarjas TV10 Olümpiastarti, kus hetkel OG hoiab väikeste koolide arvestuses I kohta. Ees ootab finaalvõistlus, mis seekord toimub Kuressaares.

Raskejõustikus  on olnud tegus hooaeg. Rõõmu valmistas ning noorematele andis suurt indu edasi treenida Allan Rasva osalemine Lõuna-Eesti lahtisel karikavõistlustel kulturismis ja fintessis, kus ta saavutas hea 4. koha. Samuti osales ta Tallinnas toimunud võistlusel "Eesti Karikavõistlused kulturismis ja fitnessis" ning saavutas III koha.

Korvpalli hooaega 2014/15 võib väga edukaks lugeda. U12 noormehed osalesid EMV-el ja saavutasid läbi hooaja kestav võistlusel tubli 10. koha. Maakondlikul 3:3 korvpallis saavutasid Margo Rüütli õpilased 4.-5. kl arvestuses kolmikvõidu.  2.-5. aprillil käisid Orissaare Rocki noored korvpallurid  Soomes Lahtis rahvusvahelisel korvpalliturniiril Easter Tournamentil kogemusi kogumas. Meeste võistkond osales Eesti MV II liigas ning saavutas 26 võistkonna hulgas tubli 9. koha. 

Suurt rõõmu valmistavad Orissaare Rocki süsteemist kasvanud noormängijad  Markus Metsala ja Tormi Niits, kes tänavu tegid mängijadebüüdi Eesti Korvpallimeistrivõistluste Meistriliias, mängides Audentse Spordigümnaasiumi meeskonnas. Tormi kuulub endiselt ka omavanuste Eesti koondisesse. Mõlemad noormehed olid suureks abiks selle hooaja maakonna meistrivõistluste võidu vormistamisele.  Orissaare Rock saavutas üheksa aastase vaheaja järel Saare maakonna meistritiitli.

Koolispordist väärib erilist esiletoomist 1.-3. klassi poiste  võistkonna võit rahvastepalli Dumle Lääne-Eesti regioonis.

 OG 4.-5. klassside poisid saavutasid Saaremaa meistrivõistlusel 3x3 korvpallis kolmikvõidu. 

 Koostöös Eesti Kaitseliidu Saaremaa Malevaga korraldasime kolm koolivaheaja spordilaagrit, igas osales ligi 40 last Orissaarest, Muhust ja Valjalast. Laagrite eesmärgiks oli vaheaja sisustamine ja sportlike oskuste arendamine ning noorkotkaste ja kodutütarde tegevused.  Ees ootab spordikooli suvelaager Kullamaal 13.-16. juunil.

 Harrastusportlastel oli võimlus osaleda väga erinevatel treeningutel aeroobikast tai poksini.

 Ees ootab põnev laagrisuvi:  Orissaarde on laagerdama tulemas juba tuttavad klubid nagu KK Viimsi ja Tallinna Kalevi võrkpallurid, samuti võõrustame uusi kliente.

 Suvel on Orissaare spordihoone treeninguteks avatud

Teisipäevast laupäevani 15.00-21.00

 

Aktiivset suve soovides

Andla Rüütel