Orissaare U16 poiste korvpallivõistkond osales 13.-18. aprillil toimunud Globasketi korvpalliturniiril Hispaanias Barcelona lähistel Lloret de Mar`is. Meie tugevusgrupis oli 15 võistkonda jaotatud 5-liikmelistesse alagruppidesse.

Esimene vastane IPSI Hispaaniast oli kiire ja agressivne võistkond, kelle alistamiseks meil sel päeval relvad puudusid. Kehv visketabavus I poolaajal ja raskused 1-1 kaitsemängus ning kaotus 66:89 oli reaalsus.

Teisel päeval oli meie esimeseks vastaseks Barcelona provintsilinna CB Vic`i võistkond. 2016 a andmetel on selle linna elanike arv 43000 elanikku, ehk siis on tegemist Orissaarest pisut suurema linnakesega. Õnneks ei lasknud meie poisid end sellest faktist segada ning domineerisid tervet mängu. Kuigi vastased tegid tugeva lõpuspurdi, saime 83:76 võidu ikka endale.

Õhtul oli meie vastaseks Girona U15 poisid (Girona elanike arv on 100 000). CEB Girona on Kataloonia üks suuremaid korvpalliklubisid. Jäime kohe mängu alguses hätta vastase pressingu murdmisega. Kahjuks mängisime ka normaalmõõtmetest väiksemal väljakul, mis raskendas meie olukorda veelgi. Esimese veerandaja lõpus saime aru, et võidu peale mängida pole võimalik ning andsime kõigile mängijatele võimaluse end testida. Kaotasime 60:120.

Komalandal päeval ootasid meid taanlased ehk nende U15 meistervõistkond Gladsaxe, kes olid eelmisel päeval alistanud ka CEB Girona 6-punktiga. Ilmselt see fakt segas ka meie poiste häälestust ning kaotasime mannetult mängides 43:101. Peale seda mängu tuli poistel ära kuulata ka treenerite tõsisemad etteheited.

Neljandal mängupäeval olid meil ees lohutusringi play-off mängud. Teada oli, et vastu tulevad meile jõukohased vastased ning kaotuse korral oleksid mängud läbi.

Treeneritena olime pisut mures poiste häälestuse pärast, kuid selgus, et asjata. Esimeses play-offi mängus ei andnud me hispaanlastele CB Aristosele võimalust ning eelkõige agressivne kaitse aitas meid 70:51 võidule. Õhtuses poolfinaalis, mida pidime kaua ootama (mänguaeg nihkus hilisemaks) oli meil vastas inglaste Brentwood Leopards. Nende häälekad fännid ja kohati robustne mäng (2 nende mängijat eemaldati mängust) süstis aga meie poistesse lisaindu sellest mängust võitjana väljuda. Olime kaitses agressivsed, meie pressing rikkus nende ründemängu täielikult ning saime normaalselt hakkama nende maa-ala kaitsega. Võitsime 57:20. Brentwoodi Leopardid olid A grupi 3. võistkond ning nii vähe punkte polnud nad veel kellelegi visanud. Lohutusringi finaalmängus ootas meid juba tuttav CB VIC, kuid kuna ka see mäng tõsteti hilisemaks, siis pidime andma loobumisvõidu, et jõuda Riia lennukile, mis meid tagasi koju tõi.

Turniiri ajal viidi meid ka Hispaania kõrgliiga ACB mängule Badalonasse, kus kohalik tiim võõrustas San Pablose Burgost. Paremat stsenaariumi olnuks mängule raske välja mõelda, sest kodumeeskond võitis tänu viimase sekundi kolmepunktiviskele ning atmosfäär hallis oli erakordne. Meil ei jäänd muud üle, kui skandeerida koos kodupublikuga võiduviske sooritanud Luca Laprovittolale "M-V-P  M-V-P".

Lõppkokkuvõttes võib öelda, et just sellist turniiri me tahtsimegi.  Oleme turniiri ja poistega rahul, sest kuuest  kohtumisest kolm suutsime enda kasuks pöörata, olime kaitses agressiivsed, saime palju punkte kiirrünnakutest ja suutsime hoida kõrget tempot. Turniirid on alati heaks tagasisideks treeneritele ning nüüd saime parema ettekujutuse sellest, mille kallal peame veel vaeva nägema ja millega saame hästi hakkama. Välisturniiril osalemine suurendab noormeeste silmaringi ja annab elukogemust.

Võistkonda kuulusid:  Joonatan Johanson, Tõnn Kaspar Pärn, Kaur Kurg, Eke Rüütel, Kris Kruuse, Karl Õunapuu, Tormi Joonatan Metsla, Riko Robi Tamtik, Juho Jakob Sünter, Meikel Särev, Kristofer Kollo, Cristo Hartõkainen

Treenerid: Mati Rüütel, Margo Rüütel ja Härmo Lambut

Turniiril osalemiset toetasid:

Saaremaa Vallavalitsus

Klotoid OÜ

Eesti Kultuurkapital

AT Sim OÜ