HEA SPORDIHUVILINE!

“Ära käitu nii, nagu elaksid tuhat aastat… kuni oled veel elus, kuni on veel võimalik, püüdle heaks inimeseks saamise poole.” — Marcus Aurelius

Meie kodukoha jätkusuutlikkus ja areng sõltub meist endist - inimestest, kes siin elavad ja toimetavad. Terve ja sportlik rahvas on suuteline töötama, õppima ning piirkonda arendama. Tervis on igapäevase täisväärtusliku elu loomulik eeltingimus ja majanduslik ressurss. Igal inimesel peab olema võimalus elada tervist toetavas keskkonnas.

Spordiarendustöö tulemusena on Orissaare Sport muutunud ühtseks terviklikuks klubisüsteemiks, kus treenivad ja omandavad teadmisi harrastus- ja võistlussportlased, täiskasvanud ja noored. Lisaväärtust annavad korraldatavad võistlused ja üritused.

Orissaare valla spordile lisab suurt väärtust oma spordikool.

Orissaaare Spordi eestvedajate eesmärgiks on pakkuda inimestele võimalusi jätkuvate liikumisharjumuste kujundamiseks. Koolitada teadliku ja iseseisvat harrastussportlast ning motiveerida võistussportlasi.

Aastal 2016 on spordiharrastajate hulk stabiliilselt hea. Aastalõpu seisuga on spordikooli treeningutes ja ringides kokku 130 õpilast ja igapäevaste täiskasvanud treenijate arv ületab saja harrastaja piiri.

Suur kiitus siinkohal Orissaare tublidele treeneritele ja õpetajatele, kes annavad oma igapäevatööga suure panuse selleks, et meie vallale ja Eesti riigile kasvaksid tublid ja terved kodanikud.

▪     iluvõimlemise ja aeroobika treener Tiina Käen

▪     tantsulise võimemise juhendaja Ave Erikso

▪     korvpalli treener Mati Rüütel

▪     korvpalli treener Andre Kuntsel

▪     korvpalli treener Margo Rüütel

▪     korvpalli abitreener Raul Koppel

▪     kergejõustiku treener Endel Tustit

▪     maadluse treener Tiit Uspenski

▪     kulturismi, jõusaali ja lastetreener Raimo Tamm

▪     võimlemise abitreener Mai Kallas

▪     sulgpalli treener Riina Otsason

▪     tüdrukute jalgpalli treener Kateriin Kuusk

▪     Pilatese treener Vika Viss

▪     Väikelaste ja võrkpalli juhendaja Riina Paat

▪     TRX treener Liisi Miller

▪     Joogatreener Kerli Adov

▪     Orissaare Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajad Riina Paat ja Margo Rüütel

 

Head tööd aastal 2016 tegid Orissaare Spordihoone töötajad: Andres Tüür, Helen Pihl, Anu Mölder, Kairi Kivi, Liisi Miller, Kristiina Ratasepp

Suviseid spordilaagrilisi on tänavu Orissaares käinud ligi 350. Turismi sporditegevustega sidumine on hea viis turismimajanduse arengule hoogu juurde anda. See aitab positiivselt kaasa ka teiste valdkondade ja elukeskkonna atraktiivsemaks muutmisele Orissaare rahva endi ja meie külaliste jaoks.

2016 a jätkusid Orissaares traditsiooniks muutunud spordiüritused:

1.     Erinevad korvpalli võistlused (Saare maakonna MV, Eesti MV vanuseklassidele, osalemine Easter Tournamendil Lahtis)

2.     Jätkus 2011 aastal Mati Rüüteli poolt ellukutsutud Ida-Saaremaa ja Muhumaa koolidele mõeldud võistlussari. Sarjas osaleb kokku üle saja lapse. Orissaarest, Tornimäelt, Muhust, Kahtlast ja Valjalast. Võisteldakse jalgpallis, korvpallis, kergejõustikus.

3. Orissaare triatlon, mis on peakorraldaja Andre Kuntsel’i käe all ellu kutsutud, toimus tänavu 10. korda. Orissaare triatlon on juba viiendat aastat Eesti Triatloni Liidu kalendris arvestatavaks võistluseks. 2016 aastal osalesid Orissaare triatloni mitmed Eesti triatleetide paremikku kuuluvad sportlased.

4.     Väikese väina avaveeujumist on peetud juba 23 korda. Korraldusmeeskonda kuuluvad Asta ja Peep Kesküla ning alates 2010. aastast ka Muhu ja Orissaare vald. Tänavu oli Orissaare valla poolne korraldaja MTÜ KonnOnKonn.

5.     Tammetõrumängud on pikkade traditsioonidega võistlus, mis mõeldud lastele. Mängude ellukutsuja on tänaseks meie hulgast lahkunud üle Eesti tuntud sporditegelane Ilmar Kivi. Tänaseks jätkavad Tammetõrumängude korraldamise traditsioone perekond Kivi, Viss ja Treiel ühiselt. Seekord toimus 17. mängud. Seekord osales 153 noort sportlast.

6.     Ülemaailmsete Käimispäevade raames toimus seitsmes Orissaare Sügismatk ja sügisjooks. Koos lastejooksuga osales tänavu ligi 100 inimest.

7.     Jätkus 2010. aastal ellu kutsutud Saare- ja Muhumaa lasteaedade spordipäev. Kokku osales üheksa lasteaeda (120 last). Lasteaedade spordipäev toimus koostöös Muhu ja Orissaare lasteaedadega. Tänavu osutus parimaks Muhu lasteaed. Toetajad: AS Kalev, OÜ Elektrum.

8. Jätkuvad eakatele mõeldud spordivõistlused koostöös MTÜ Orissaare Tugikeskusega, mille eesotsas on Maaja Vabrit. Viiendat aastat järjest selgitame välja ka Orissaare valla eakate meistri saapaviskes ja vildiviskes.

9. Jätkus koostöö Eesti Kulturismi ja Fitnessi liiduga. Peale eriti õnnestunud koostööprojekti Athetic Fitness 2011, toimub igal suvel Ott Kiivika eestvedamisel Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu suvelaager Fit Camp Orissaares.

10. Juba mitmendat suve saavad Illiku laiu päevade ajal Träxi Rannavolle väljakul kokku võrkpallihuvilised ja peavad maha toreda turniiri. Tänavu osales kokku seitse võistkonda.

11. Spordikooli koolivaheaja laagrid toimuvad alates 2014 aastast ja on saanud osaks meie igapäeva töös. Laagrites osaleb u 40 last, Orissaarest, Muhust ja kaugemaltki.

12. 2010. aastal MTÜ Orissaare Sport ja Kaire Nurja poolt algatatud Eesti Saarte vahelise spordialase koostöö tulemusel said alguse Eesti Saarte kergejõustiku meistrivõistlused. Viiendat korda toimunud mängud peeti Hiiumaal. Tuleval suvel võõrustab mänge Orissaare.

13. Viiendat aastat korraldati Raimo Tamme eestvedamisel Saaremaa lahtised meistrivõistlused lamades surumises.

14. Kevadel ja sügisel toimusid EL programmist „Tervislike valikuid toetavad meetmed“ rahastatud tervisepäevad. Kevadel oli kavas Mirko Miilitsa motivatsiooniloeng “Mõtlemisega elu parimasse vormi” ja Toomas Kuusk viis läbi qigongi näidistreeningu.

Sügisel pidas Liis Arula loengu ja treeningu liikuvusest.

15. Südamenädala traditsiooniline liikumispäev „Sinu sammud loevad“ toimus tänavu jalgrattamatk “Kivid ja tammed” Orissaare lähiümbruses 15 km pikkusel rajal.

16. Jätkus spordialane koostöö Eesti suurte spordiklubidega Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tartu Kalev ja Pärnu Korvpalliklubi.

17. Jätkus koostöö Kaitseliidu Saaremaa Malevaga, mille tulemusel hakkas MTÜ Orissaare Sport koordineerima Ida-Saaremaal Kaitseliidu noorte sporditööd.

 

2016 aasta kordaminekud ja uued üritused:

1.                 Veebruaris toimus Liiva spordihallis Muhu Noortekeskuse ja MTÜ Orissaare Sport koostöös korraldatud Ida-Saaremaa ja Muhu noorte pallimängude päev. Osalesid piirkonna koolide poisid ja tüdrukud 4.-9. klassini, 5-liikmeliste võistkondadena. Noorema vanuseklassi moodusid 4.-6. klassi õpilased ja vanema vanuseklassi 7.-9. klassi õpilased. Tüdrukute võistlusalad – teatevõistlus, saalijalgpall, rahvastepall. Poiste võistlusalad – teatevõistlus, saalijalgpall, 3x3 korvpall. Võistluspäeva korraldamisel olid abiks Valjala ja Pöide noortekeskused.

2.                 31. mail toimus traditsioone taaselustav Ümber Orissaare Jooks kus osalesid Orissaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli õpilased, õpetajad ja lapsed koos vanemate-vanavanematega. Perespordipäeval on kavas:

●       Ühisstardist jooks ümber Orissaare alevi 2.9 km rajal

●       Maastikumäng Orissaare tammega staadionil kõige pisematele osalejatele

●       Toimus vestlus Eesti omavanuste noortekoondisesse kuuluva Tormi Niitsuga

●       Kuressaare linnapea ja endine kümnevõistleja Madis Kallas pidas haarava loengu spordimotivatsioonist.

Päeva läbi viimise juures olid abiks Orissaare Avatud Noortekeskus, Raimo Tamm, Milvi Viss, Margo Rüütel, Riina Paat, Lia Alas, Kai Paasoja, Siiri Vaht, Mati Rüütel, Igor Raadel, Liisi Miller, Helen Pihl, Eliise Erikso ja imeline päevajuht Marian Vaga!

Liikumine teeb erksaks oli Coca-Cola Fondi ja Eesti Olümpiakomitee koostööprojekt, mille raames suunatakse 51 000 EUR uue üle-Eestilise liikumisprogrammi läbiviimiseks.

3.                 Raimo Tamme ja Liisi Milleri eestvedamisel said alguse Cross mängud. 20. augustil toimusid Spordikomitee ja Orissaare Sport koostöös 1. Cross Mängud. Toimumiskohaks Orissaare spordihoone, Orissaare krossijooksurada, Orissaare staadion ja Illiku laid. Osaleti seitsmel üksik- ja kompleksalal. Päev täis sporti oli proovikiviks 23-le osalejale, Teised Crossi mängud toimusid 10. detsembril Kuressaares.

4.                 Orissaare valla 25. sünnipäeva puhul toimus meeleolukas Võrkapalliturniir. Turniiril osalesid valla erinevad piirkonnad: Kavandi, Pahila, Saika, Tagavere, Orinõmme, Taaliku ja Orissaare. Mängud peeti külades. Finaalturniir Orissaares.

5.                 Jaanipäeval toimus Orissaares 3 x 3 Sprite tänavakorvpalli boonusetapp. Suur tänu korraldajale Reigo Kimmelile! 

6.                 Orissaare toimusid koostöös JK Saarepiiga ja Eesti jalgpalliliiduga RIMI jalgpalli suvelaagerid. Juunikuus osales ligi 40 last ning augustis oli jalgpallihuvilisi üle 20. Laagris töötasid treeneritena Kateriin Kuusk, Margus Kuusk, Mati Rüütel ja Margo Rüütel.

 

Järgmisel 2017. aastal ootavad spordisõpru ees mitmed erinevad spordisündmused, kus on võimalik ise kaasa lüüa ja ka kõrvalt jälgida. Suve alguses toimuvad Orissaares Eesti Saarte Mängud.

Tuleva aasta üks suuremaid eesmärke on Maasi metsa Orissaare terviseradade rajamine. Järk-järgult planeerime luua raja, mis on ligikaudu 4,5 kilomeetrit pikk, osaliselt kaetud hakkepuiduga, varustatud viitadega, puhkeala ja pinkidega.

Rõõmsat meelt ja head aasta lõppu!

Teie spordijuht Andla Rüütel


LOE KOGU RAAMATUT LINGILT - ORISSAARE SPORDIAASTA 2016