Saaremaa sporditulevik 8. lasteaedade spordipäeval.

8. korda kogunesid lasteaialapsed erinevatest Saaremaa ja Muhu lasteaedadest, et üheskoos pidada üks sportlik päev. 22. novembril toimus Saare- ja Muhumaa lasteaedade spordipäev. Tänavu võtsid lasteaedade spordipäevast osa lapsed 7 lasteaiast: Orissaarest, Muhust, Kärlalt, Mustjalast, Valjalast, Pärsamalt ja Astest.

Traditsiooniliselt võistlesid lapsed viiel alal: vormeli teatejooks, paigalt kaugushüpe, poiste köievedu, tüdrukute osavusvõistlus ja kombineeritud teatevõistlus. Kõigi rõõmuks pidasid sõbraliku heitluse ka lasteaiaõpetajad. Lisaks olid spordipäeval kohal politseinikud Kaisa ja Hillar, kes jagasid õpetust liiklemise kohta.

Tänase päeva kõige kiiremad, osavamad ja tugevamad olid Pärsama lasteaia lapsed, kes üldarvestuses saavutasid esimese koha. Teisele kohale tuli Valjala ja kolmandale kohale Orissaare lasteaia võistkond. Head energiat ja spordirõõmu olid täis kõik võistkonnad. Keegi ei andnud lihtsalt alla, eriti emotsionaalne oli poiste köieveo võistlus, kus parimad selgusid väga tasavägises võitluses.

Lasteaedade spordipäeva toetavad juba pikaajalised partnerid Kalevi kommivabrik ja Elektrum. Päeva toetas ka Eesti Tervisearengu Instituut. Suured tänu kohtunikele, abilistele ja Orissaare Poisile! Jätkame traditsiooni ning Orissaare spordihoone ootab juba järgmisel aastal taas lapsi kõikidest Muhu- ja Saaremaa lasteaedadest kõige lõbusamale lasteaedade spordipäevale.

Liisi Miller
Orissaare Sport

Fotod: https://www.facebook.com/pg/OrissaareSport/photos/?tab=album&album_id=10154999109643053