U14 võistkond alustas hooaega septembris, kui Viimsis mängiti esimene kvalifikatsiooniring, kus 5-st võistkonnast 2 said edasi II kvalifikatsiooni ringi ja ülejäänud jätkasid III divisjonis. Olime viletsad ning 3 kaotust ja 1 võit kukutasid meid III divisjoni. Suutsime visata keskmiselt 47,5 p mängus ning lasime endale visata 68,5 p. Olime kaitses nõrgad ning see mõjutas ka meie ründemängu.

III divisjonis olime enamuses kohtumistes ise favoriidi seisuses ning 10-st mängust võitsime kaheksa ja lõpetasime grupi teise kohaga. Viskasime keskmiselt 72,2 punkti ning lasime endale visata 46,9 p.

Võistkond täitis hooaja eel püstitatud peaeesmärgi, ehk mänguliselt edasi areneda.

Kuna meil pole võistkonnas ühtegi pikka mängijat ega varase arenguga jõumeest, oleme sunnitud mängima kiirelt ja agressiivselt ning võtma suhteliselt palju kaugviskeid. Samuti sõltub meie edukus rünnakul kaitselaua kättesaamisest, milles me eriti edukad ei ole, eriti pikemate võistkondade vastu. See omakorda näitab meile järgmise hooaja arengusuunad kätte ning tuleb vaid käised üles käärida ning

vaeva näha ja edasi areneda.


Võistkonnas mängisid: Eke Rüütel, Tormi Joonatan Metsla, Riko Robi Tamtik, Gregor Andreas Amelkin, Kris Kruuse, Juho Jakob Sünter, Meikel Särev, Kaur Kurg ja Karl Õunapuu.


U16 võistkond alustas mänge III divisjonist, kus meil oli 7 vastast, kellega mängisime 2 korda. Selguse mõttes olgu õeldud, et U16 tähendab 2002 ja 2003 aastal sündinud poiste võistlussarja ning meie võistkonnas on 2 poissi 2002 sünniaastaga ning 4 poissi 2003 a. ilmale tulnud. Ülejäänud 5 aga U14 tiimi poisid. Esimeses voorus oli tulemuseks 2 võitu ja 5 kaotust. Teiseks vooruks oli meie eesmärk vältida suureskoorilisi 30-40 punktilisi kaotusi, mis meil esimeses voorus oli esinenud. Ja tuleb tunnistada, et saime sellega peaaegu hakkama. Vaid ühes mängus see ei õnnestunud ja siis mängisime erinevatel põhjustel pooliku võistkonnaga. Eriti head meelt valmistas 2. kohtumine Sillamäe Falconsi vastu, kellele kaotasime esimese kohtumise 91:39. Teises mängus olime kohal parimate jõududega ning alustasime agressiivselt ning suutsime nende liidrit hästi ohjeldada. Veel 4. veerandaja alguses olime vaid 5-punktilises kaotusseisus ja kuigi lõpuks kärises vahe suuremaks kui oleksime soovinud, osalt ka seetõttu, et pidime mängima 2 mängu järjest ja põhikoosseis viimaseid minuteid ei mänginud, tuleb siiski rahul olla kaotusega 58:73. Kokkuvõttes kaotasime ka 2. voorus 5 mängu ja võitsime 2, kuid osutasime ikkagi enam vastupanu ja arenesime võistkonnana.

Kokkuvõttes viskas võistkond mängus keskmiselt 62,1 punkti ja lasi endale visata 80,1 p. Pikk tee on veel minna, kui tahame võitude arvu suurendada järgmistel hooaegadel, kuid sellel tiimil on potentsiaali. Potentsiaali avaldumiseks on vaja tugevat tahet ja järjekindlust enda arendamisel ka järgnevatel hooaegadel.

Võiskonnas mängisid: Miko Pärn, Ergo Kula, Joonatan Johanson, Kristofer Kollo, Tõnn Kaspar Pärn, Cristo Hartõkainen, Eke Rüütel, Gregor Andreas Amelkin, Kris Kruuse, Tormi Joonatan Metsla, Riko Robi Tamtik ja Martin Štolfa.


Mati Rüütel