Sügisel, 20 aastat tagasi alustas Mati Rüütel Orissaares korvpallitreeningute läbiviimisega. 
Selle sündmuse tähistamiseks kogunes eile väike seltskond endisi ja praeguseid korvpallureid Orissaare Spordihoonesse, et ühiselt sporti teha  ja rääkida kuidas vanasti oli ja mismoodi edasi minna.
Igatahes. see oli aastal 2001, kui Mati Rüütel tuli tagasi kodukohta ja alustas kehalise kasvatuse õpetajana tööd Orissaare Internaatkoolis ja ühe grupiga treenerina Orissaare Gümnaasiumis.  


Foto esimesest grupist, aastast 2004. Nendest poistest on kasvanud toredad ja asjalikud mehed.
Kas tunned ära?  
Ülemises reas: Sander Lopato, Jaak Rudov, Karmo Sülla, Tauri Kruusimägi ja Kristjan Rihvk
Alumises: Märt Riim, Paap Uspenski, Tauri Jaus ja Hannse Valdna. Pilt on tehtuyd vanas võimalas.

Õigepea alustas treeneritööd Andre Kuntsel ja seejärel Margo Rüütel. Nüüd on tiimis ka Härmo Lambut ja Raul Koppel.


Treenerid: Margo, Mati, Härmo, Andre, Raul

Tänaseks on Orissaare korvpall kasvanud toredalt suureks väikese alevi võimalusi arvestades. Treeningutel osaleb üle 50 lapse, lisaks kohalikele ka Valjalast ja Muhust.
Eesti meistrivõistlustel osaleme sel hooajal kahe tiimiga.
Meistrilliigas mängib hetkel kaks noormeest - Gert Kaldmäe ja Tormi Niits, mõlemad Rakvere Tarva koosseisus.   Meisriliiga kogemusega on  veel lisaks Markus Metsala.
Eesti omavanuste koondises on Tormi Joonatan Metsla, kes igapäevast korvpallialast haridust omandab Itaalias Pistoia Basket Akadeemias. Eesti U18 koondise kandidaat on Eke Rüütel. U15 koondise kandidaadid läinud hooajal olid Rasmus Tambur ja Rasmus Olep. Oskar Maripuu on 3x3 korvpallis Eesti meister.
Nooremates gruppides on andekaid poisse ja tublisi poisse. 

Tähtpäeva tähistamiseks panin spordihoone fuajeesse ülesse väikese väljapaneku meie korvpalli ajaloost - karikad, medalid, võistlusvormid jne. 
Näitus jääb ülesse kuni jaanuari keskpaigani.  Tule vaatama!


Rõõmu teeb, et meie  korvpallialast järjepidevust on märganud ka Saaremaa vallavanem Madis Kallas, kes  saatis kauni tänukirja ja kingituseks spordivahendeid.  Suur tänu, kõik läheb käiku ja noortel on hea meel uute treeningvahendite üle.
Suur tänu Raul ja Härmo, et sportliku ja meeleoluka sündmuse korraldasite.

Lõpetan Andre sõnadega: "Orissaare korvpall 30!!!"

Orissaare korvpallifänn aastast 1999,
Andla Rüütel