Orissaare Spordi kolm korvpallivõistkonda osalesid rahvusvahelisel  korvpalliturniiril Lätis.
Valmiera Summer Cup toimus 26.-31. august.
Teades eelmise kahe aasta kogemusest, et tegemist on väga tugeva turniiriga, valmistusime terve augustikuu.
Poisid treenisid iganädalaselt ja lisaks korraldamise kaks suvelaagrit, kokku 9 laagripäevaga. Suvelaagrites osales kokku 39 piirkonna korvpallihuvilist last ning lastega töötas 4 treenerit. Suvelaagrite õnnestumisele aitas rahaliselt kaasa Saaremaa Vallavalitsus.

Orissaare Sport U-16
Teadsime, et kerge meil olema ei saa kuna selles vanusegrupis on Läti ja Leedu klubid hästi treenitud ja komplekteeritud. Alagrupimängudes meil võidule mõelda ei lubatud ning näidati meie puudused kiiresti kätte. Alumise grupi mängudes olid meil Gulbene ja Salaspilsi vastu võimalused olemas, kuid mitmete mängijate kesine suvine treenitus ei lubanud võitu veel võtta.
Balti liiga koduetapini on jäänud neli nädalat, mille jooksul peavad poisid oma sooritusvõimet parandama ning meeskondlikult treeningrežiimi sisse elama.
27.-29.septembrini on Orissaares U16 Balti Liiga I etapp ja kodupubliku ees tahame esineda juba paremini.
Tormi Joonatan Metsla võitis tugevas konkurentsis viskevõistluse.
Treener: Mati Rüütel

​​Orissaare Spor​t​ U-14 
Turniiri eesmärgiks oli saada tugevaid kontrollmänge, sest ees on ootamas pikk ja väsitav võistlushooaeg.
Poisid pidasid turniiril viis võitluslikku mängu, saavutasid igati väärt neljanda koha ja näitasid, et arengus on tehtud tubli samm edasi.
Samuti saadi kinnitust, et otsus osaleda eeloleval hooajal BBBL-is (Baltic Boys Basketball League) on arengu seisukohalt õige ja jõukohane.
Treener: Andre Kuntsel

​​Orissaare Spor​t​ U-12
Juba võistlustele kirja pannes teadsime, et mängud saavad olema rasked. Kuna paljud selle vanusegrupi Eesti, Läti ja Leedu klubid on hästi treenitud ja alustavad oma 3-4 võistlushooaega. Mängudes meil võidu pinget ei olnud ja seadsime hoopis teised eesmärgid, millest osad suutsime realiseerida ja osad mitte. Aga poisid said tugevad 5 mängu turniiril ja mänguaega jagus uhkelt kõigile. Kindlasti õppisid poisid palju. Eriti mängu lugemist, kuna kohtunikud Eesti keeles ei rääkinud ja aru tuli saada käemärkidest. Aga siit edasi saab ainult paremaks minna ja korralik algus meie 2. hooajale on pandud. Loodame, et poisid püsivad terved, tugevad ja motiveeritud ning kohtume juba järgmisel treeningul.
Treener: Härmo Lambut

Turniiril osalemisele panid õla alla MTÜ Võimalus ja Eesti Kultuurkapital​. 

Andla Rüütel
MTÜ Orissaare Sport