Võistluste kokkuvõte 15.02.14

Saaremaa Taipoksi klubi Round 3 poisid panid end taaskord proovile Taipoksi amatöörvõistlustel.

Võistlused toimusid Tallinnas Sparta spordiklubis. Matše oli kokku 19. Seekord kandsid võistlejad pea-, hamba-, kubeme- ja küünarnukikaitset, 10-oz kindaid mille all käesidemed ja õhukesed säärekaitsmed. 

 Reeglites oli keelatud põlvelöögid näkku. Ülejäänud taipoksi tehnika oli lubatud (käe-, jala-, küünarnuki-, põlvelöögid kõhtu ja töö klintšis). Matš koosnes kolmest kaheminutilisest raundist. Raundide vahel oli minutine hingetõmbe paus.

 Seekord hindasid kohtunikud eelkõige lööke mis olid tugevad ja täpsed. Teisejärguliselt jälgiti tehnikat, aktiivsust, vastupidavust. Lööke hinnati 1 punkt tabava löögi kohta. Löök ei läinud arvesse, kui see tabas kaitset (blokeeringut).

 Jõudsime kontrollkaalumisele 10:30. Umbes tund hiljem saime teada võistlusjärjekorra ja vastasseisu. Orissaare poiste matšid kujunesid järjekorras kolmandaks ja üheksandaks.Võtsime läbi kaitse ja ründe strateegiad.

Tarmo mats oli kolmas. Tema vastaseks oli seekord Erki Tärno Rapla Muay Thai Gym-ist. Võistlejad kutsuti ringi keskele, kohtunik kordas reegleid ja matš võis alata:

Raund 1:

Erki alustas low kickiga millest Tarmo ilusti eemale põikas. Tarmo vastas käteseeriaga, millest üks löök tabas vastast pähe. Erki jätkas rünnakut kahe low kickiga ja siis plahvatusliku käelöökideseeriaga Tarmole kehasse. Selline jõuline löökiderahe oli Tarmole ootamatu ja Tarmo tõmbus umbkaitsesse. Löökide vahelt suutis Tarmo lüüa ühe parema overhandi  Erkile pähe. Mis aga Erki rünnakut ei peatanud. Erki enamus käelööke sellest seeriast maandusid Tarmo kaitsesse, kuid mõned tugevad löögid jõudsid siiski Tarmo ribideni. Käteseeria lõpus proovis Erki lüüa Tarmot põlvega, mis ei tabanud. Tarmo lõi samal ajal uuesti parema overhandi, mis maandus vastase rinnal.

Erki sihtis löökidega põhiliselt kehasse, kuhu paljud löögid ka tabasid. Tarmo hoidis pead kaitses ja unustas keha pooleldi kaitseta. Vastased vahetasid lööke. Mõlemad kasutasid low kicke ja lühikesi käteseeriaid.

Tarmo tabas vastast mitmel korral tugevate käelöökidega Erki vastas koheselt, enamjaolt löökidega kehasse. Kümme sekundit enne raundi lõppu tabas Tarmo Erki pead ka küünarnuki lõõgiga, siiski ei olnud löök piisav, et vastasele vajalikku kahju teha.

Esimene raund lõppes. Mõlemad sportlased olid pealtnäha väsinud. Ees ootas veel kaks pikka kaheminutilist raundi.

Raund 2:

 Mõlemad võistlejad jagasid vaheldumisi lööke, siiski oli Erki aktiivsem ja pigem ründaja. Mõlemad kasutasid low kicke ja käteseeriaid. Tarmo tabas ühe low kickiga vastast kubemesse. Võistlejatel on küll kubemekaitse peal aga siiski jalalöögi põrutused lähevad sellest läbi. Kohtunik peatas aja ja lasi Erkil taastuda.

Selliseid olukordi juhtub ja enamjaolt need ei ole sihilikud. Low kick on jalalöök vastase reie sise- või välisküljele. Ja kuna võistlejad on pidevas liikumises, juhtub selliseid asju tihti.

 Erki toibus ja võistlus läks edasi. Kordamööda ründasid võistlejad teineteist jalalöökidega kehasse ja jalgadesse. Erki ründas Tarmot jõuliste käelöökidega, Tarmo ei jäänud võlgu ja vastas samaga. Vastased vahetasid lööke kuni raundi lõpuni.

See raund oli väga tasavägine kuid siiski Erki ründed jäid kohtunikele rohkem silma.

Round 3:

Tarmo alustas tabava low kickiga. Erki vastulöögid ei jõudnud sihtmärgini. Tarmo jätkas rünnakut käelöökidega, mis läksid üle klintšiks. Klintšis oli veidi põlvelööke, Tarmo üritas vastase maha tõmmata. Mahatõmme oli tehniliselt vale  ja Tarmo sai kohtunikult märkuse. Taipoksi klintšis tohib vastast maha tõmmata aga selleks ei tohi kasutada jala tahapanemist ja/või üle puusa heitmist.

Erki tabas Tarmot paari low kickiga millele Tarmo vastas tabavate käelöökidega. Erki proovis uuesti rünnata jõuliste seeriatega kehasse aga väsimus oli teinud oma töö ja seeriad jäid lühikeseks ja ebatäpseks. Erki käed olid kaitsest alla vajunud ja püüdes Tarmot rünnata, tabas Tarmo vastast lühikeste ja täpsete käelöökidega pähe. Erki lõi jalaga, Tarmo vastas kahe tabava käelöögiga. Erki ründas käeseeriaga Tarmo võttis vastase klintši ja lõi teda põlvega kõhtu. Erki ükski rünnak ei jäänud vastamata, Tarmo vastas igat rünnakut täpsete ja tugevate vastulöökidega.  Kolmas raund kuulus Tarmole aga sellest enam ei piisanud, et võita.

Erki võitis matsi kohtunike üksmeelse häälega 3:0.

 

Kaido vastaseks oli Joel Artel samuti Rapla Muay Thai Gym-ist.

Raund 1:

Joel alustas rünnakut esimese sirgega ja jalalöögiga pähe. Hinnates oma jala painduvust üle, kukkus ta selle tagajärjel pikali. Kaido alustas kiiret vasturünnakut ja oleks peaaegu maas olevale vastasele jalaga löönud. Siiski sai ta oma jalalöögi pidama. Oli näha, et närvipinge oli võistlejaid korralikult räsinud. Raundi algul tegid mõlemad võistlejad väga ebakindlaid rünnakuid. Raundi teisel minutil muutusid võistlejad veidi rahulikumaks ja keskendunumaks. Mõlemad sooritasid tabavaid lööke. Joelil õnnestus paaril korral  võtta Kaido klintši ja sooritada põlvelöök kehasse. Mitmel korral tabas Kaido Joeli käelöökidega kehasse,lõpetades seeria low kickiga. Kuna Kaido kaitse oli all, tabasid Joeli käelöögid kerge vaevaga Kaidot pähe. Raund oli tasavägine.

Round 2:

Teises raundis haaras Joel initsiatiivi ja alustas lühikeste rünnakutega. Joel oli Kaidost pikem ja hakkas ära kasutama oma löögiulatust. Kuna Kaido ei hoidnud käsi kaitses, jõudsid Joeli löögid kergesti sihtpunktini. Kaido käelöögid jäid kaugeks ja ei jõudnud Joelini. Kaido püüdis Joeli tõrjuda jalalöökidega.

Round 3:

Kolmas raund jätkus nii nagu teine lõppes. Joel jätkas rünnakutega ja Kaido proovis end kaitsta ja vastulööke teha. Viimased ei olnud väga edukad. Kuna Kaido käed olid muutunud väsimusest raskeks, puudus näokaitse täielikult ja Joel tabas teda lihtsa vaevaga.

Raund lõppes Joeli kasuks.

Joel võitis matši kohtunike üksmeelse häälega 3:0

 

 Tegemist on spordiga ja kõik käitusid väga professionaalselt, kellelgi ei olnud oma vastaste suhtes halbu tundeid. Pärast matši kallistasid ja tänasid võistlejad teineteist kogemuste eest, mis tegid nad ainult targemaks, tugevamaks ja sihikindlamaks.

 Võitjad  ja kaotajad said osalemise eest diplomid, mis näitavad nende osalemist võistlustel mitte aga võitu ega kaotust kuna amatöörvõistlused on puhtalt kogemuste ja oskuste saamiseks ja testimiseks.http://raskesport.ee/artiklid-taipoks-kikkpoks/1638-zaur-dzhavadov-tsempioniks-saab-julge-ja-tookas