Tere head spordikooli õpilaste vanemad! 
 Mai kuukirja teemad on alljärgnevad: 
 
 LASTEAIA MAADLUSRINGI alates maikuust ei toimu, lapsed on taas trenni oodatud septembris.

 TUBLIMAD TEGIJAD APRILLIS:

*4. aprillil 2015 toimus Tartus rahvusvaheline võistlus "VI Lõuna-Eesti Lahtised Karikavõistlused kulturismis ja fitnessis". Meie auks ja uhkuseks sellel võistlusel oli Allan Rasva, kes olles esimest aastat juuniorite klassis seisis silmitsi sisuliselt meeste klassi tugevate tegijatega. Tulemuseks tubli  ​4​ . koht. ​​ 

* 8. aprillil selgitasid Pärnus 80 võistkonda ehk üle 300 noore korvpalluri välja Sportland 3x3 sarja finaalvõistlusel parimad 4.-5. klasside ja 6.-7. klasside korvpallurid.
Orissaare Gümnaasiumi kaks tiimi osales 4.-5. kl arvestuses, kus 28 võitkonna seas saavutas OG II (Tõnn Kaspar Pärn, Martin Štolfa, Riko Robi Tamtik ja Gregor Andreas Amelkin) 13. koha ja OGI (Joonatan Johanson, Eke Rüütel, Krostofer Kollo ja Tormi Joonatan Metsla) 16. koha. Treener Margo Rüütel

* 18. aprillil 2015 osales Orissaare kulturist Allan Rasva Tallinnas toimunud võistlusel "Eesti Karikavõistlused kulturismis ja fitnessis"ning saavutas III koha.
*  Orissaare Gümnaasiumi I võistkond saavutas 23.aprillil  Tipa-Tapa jalgpalliturniiril väga tubli III koha.
Tormi Metsla sai turniiri parima väravavahi auhinna. Lisaks kuulusid võistkonda Riko Robi Tamtik, Martin Štolfa, Eke Rüütel, Joonatan Johanason ja Tõnn Kaspar Pärn

Siim Sander Pärn osales Tartu Rocki kooseisus U14 vanuseklassi Euroopa Noorte Korvpalli Liigas (EYBL). Finaalturniir toimus Riias, kus kohal oli kümme võistkonda, kuuest erinevast riigist ning Tartu Rock saavutas üheksanda koha.

 OLULISED KUUPÄEVAD:

8. mai - Ida-Saaremaa karikavõistlused 3:3 korvpallis, Orissaare spordihoones 
9. mai - Iluvõimlejad osalevad Tantsupeo üldproovis Kuressaares 
20.mai - Maakonna kergejõistiku MV  jun, A B, C, Kuressaares
23.-24. mai - Mini kl korvpallurid osalevad SALVA BASKET CUPil Tartus 
26. mai - TV10 Kuressaares 
27. mai - Orissaare Gümnaasiumi, Muusikakooli ja Spordikooli tänupidu, Orissaare kultuurimajas 
28. mai - Saaremaa MV D-kl kergejõustikus, Tornimäel 
2. juuni - Maakondlik TV10 finaalvõistlus, Kuressaares 
11.-12. juuni - vabariiklik TV10 FINAAL, Rakveres
Ida-Saaremaa karikavõistlus Jalgpall II etapp 
 
 SPORDIKOOLI SUVELAAGER:
Spordikooli suvine laager toimub KULLAMAAL, 13.-16. juuni 2015
Laagri maksumus Orissaare Spordikooli õpilasele 30€ ja teistele 45€
Laagritasu sisaldab:  
Treeninguid
Transport Orissaare-Kullamaa-Orissaare 
Ööbimist klassiruumis omade magamisvahenditega 
Toitlustus
Info ja registreerimine Tiit Uspenski - 56242076 või spordihoone@orissaare.ee
Laagris on lahe! 
 
 MÕTTEAINET!
Hea lugeja: laps ja lapsevanem!
Ilmad lähevad üha soojemaks, päike paistab üha intensiivsemalt ning vabas õhus viibimise rõõm ning sellest saadav energia on kuldaväärt.
Inimese, iseäranis lapse jaoks on oluline mitmekülgsus ning vastavalt ka mitmekülgne areng. Nii oleks kasulik lapse kehale ja vaimule, et ta viibiks väga mitmekülgselt erinevates keskkondades. Võimalusel seda ühe ja sama päeva jooksul. Hea, kui laps viibiks tubastes tingimustes õppetööd tehes (s.h. kodused tööd), treeningsaalis, muusikakoolis. 
Käesoleva kirjalõigu mõte on aga rõhutada vajadust lisaks nutiseadmetes viibimisele rohkem ka õues viibida. Liikudes palju koolis ja spordihoones, jääb tihti silma laste ennastunustav elektroonilis-virtuaalsesse maailma sulgemine. Seda tihtilugu ka aktiivse liikumis ja õuesviibimise arvelt.
Rõõmu teeb, et siiski aasta-aastalt üha enam liiguvad lapsed ja ka täiskasvanud vabas õhus; ka treeningsaalis toimetamine on kiiduväärt.
Terves kehas terve vaim.
Raimo Tamm

*** 
Kaunist kevade jätku!     
Andla Rüütel